Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia

Jesteśmy by pomagać

Oddział Toruń

Wizyta gości z Ukrainy wraz z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

4 lipca 2017 roku w WOTUiW gościliśmy dwóch terapeutów z Ukrainy wraz z pracownikami naukowymi z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Goście z Ukrainy prowadzą duży ośrodek leczenia uzależnień w Drohobyczu Wizyta studyjna w Poradni miała charakter szkoleniowy. Goście chcieli zapoznać się z Programem Ograniczania Picia realizowanym z Poradni w Toruniu.

Na zdjęciu, od prawej: dr W. Junik (UKW), M. Kozankevych (Ukraina), I. Kozankevych (Ukraina), prof. M. Deptuła (UKW) i dr J. Celebucka (WOTUiW)

Obozy terapeutyczne dla pacjentów leczących się z oddziałach WOTUiW

W dniach 26-30.06.2017r. odbył się obóz terapeutyczny dla pacjentów Poradni. Pacjenci wraz z terapeutą spędzili ten czas na jachtach w Iławie pływając po jeziorze Jeziorak. W sierpniu br. zostanie zorganizowany kolejny obóz żeglarski. Pacjenci już się nie mogą doczekać wyjazdu.

W lipcu na obóz wybrali się pacjenci Ośrodka Terapii Odwykowej Uzależnień. Na sierpień i wrzesień zaplanowano wyjazdy terapeutyczne dla pacjentów Krótkoterminowego Oddziału Leczenia Uzależnień oraz dla pacjentów Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień.

 

 

 

Narada i szkolenie dla pracowników placówek lecznictwa odwykowego województwa kujawsko-pomorskiego

29 czerwca 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu odbyło się spotkanie  pracowników placówek lecznictwa odwykowego województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie narady Dyrektor dr Lech Grodzki omówił aktualną sytuację lecznictwa odwykowego w województwie, a Pani Elżbieta Rachowska zaprezentowała wykład pt. Indywidualizacja terapii uzależnień – metody oparte na dowodach naukowych. W trakcie spotkania Pani dr Jolanta Celebucka  poprowadziła krótkie szkolenie z zakresu Programu Ograniczania Picia.

Ożywiona dyskusja i liczne refleksje wskazały na duże zainteresowanie terapeutów omawianymi tematami.

 

Kolejna narada szkoleniowa odbędzie się 26 września. Zapraszamy!

 

 

 

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień
  • Nasz adres

   ul. Szosa Bydgoska 1
   87-100 Toruń
   woj. kujawsko-pomorskie
  • Dane kontaktowe

   tel. 56 622 89 08
   fax 56 622 28 50
   Pn – Pt: 8.00 – 15.00
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
All for Joomla All for Webmasters