Kadra O¶rodka
 


Zespół OTOUElżbieta Rachowska Kierownik O¶rodka.
Specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, superwizor KBPN i PARPA. Ukończyłam szkolenia z zakresu psychoterapii nie tylko uzależnież. Prowadzę o¶rodek w Toruniu od jego powstania w 1988 roku. Lubię nowe wyzwania i uczyę się nowych rzeczy nie tylko w sferze zawodowej. Z przyjemno¶ci¶ spacerujuje w parku z suczk± Lol±, któłr a kilka lat temu przyprowadziła moja córka Zuzanna i uratowała jej Ľycie. Lubię spędzać czas z moimi bliskimi i czasami co¶ pysznego im ugotować. Lubię chodzić do kina, podróóować i spędzać czas w miłych okoliczno¶ciach przyrody.Daniel Burdajewicz.
certyfikowany instruktor terapii uzależnień (PARPA, KBPN), ukończone SPP, STU alkoholowe (PARPA). Prowadzi konsultacje indywidualne w ramach programu postrehabilitacyjnego. Interesuje się narciarstwem, kulturystyk±, muzyk±, gra na gitarzeAgnieszka Gutkowska.
Socjolog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Ukończyłam różne szkolenia z zakresu terapii uzależnień i pomocy psychologicznej. Pracuję w o¶rodku od 2000 roku. Wspłorganizuj±c obozy terapeutyczno-żeglarskie. Lubię chodzić do teatru i kina, spotykać się z przyjaciółmi oraz jeĽdzić na rowerze. Lubię wsiadać do swojego auta, zapakować w bagażnik rower i pojechaż spontanicznie w PolskęMichał Knitter.
Psycholog kliniczny, socjolog problemów społecznych. Odbywałem praktyki m.in. w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wielkopolskim Centrum Onkologii, Zakładzie Poprawczym w Szubinie, Hospicjum Palium w Poznaniu i Szpitalu Rehabilitacyjnym w Kiekrzu. Obecnie pracuję w O¶rodku Terapii Odwykowej Uzależnień będ±c w nim m.in. współodpowiedzialnym za program artystyczny. Zainteresowania: gram na gitarze, piszę muzykę oraz teksty piosenek. Poza literatur± fachow± czytam powie¶ci z dreszczykiemSebastian Małecki.
Pedagog, certyfikowany instruktor terapii uzależnień. Współorganizuje obozy górskie w OTOU. Od wiosny 2012 roku będzie opiekować się piłkarsk± drużyn± WOTUiW. Współprowadzi hostel dla osób uzależnionych w ramach programu postrehabilitacyjnego. Interesuje się sportem, biegami, turystyk± górsk±, rowerow±, kinem i muzyk±. Czas wolny najlepiej spędzam na ¶wieżym powietrzu, w górach, lesieDorota NiedĽwiecka.
Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Ukończyłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego przy Krakowskim Centrum Terapii Psychodynamicznej. Uczestniczyła w obozach terapeutyczno-górskich. Prowadzła zajęcia artystyczno-teatralne w o¶rodku. Od trzech lat współprowadzi integracyjn± grupę teatraln± Maska przy współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej Arkadia (mamy juĹĽ za sob± cztery premiery). Kocham przyrodę, zwierzęta, góry, ksi±żki, interesuję się terapi± przez teatr, jeżdże na rowerze nawet w deszcz i mrózSylwia Nowakowska.
Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. W latach 1995-1999 koordynator programów profilaktycznych dla młodzieży. Od 1999 roku pracuję o¶rodku dla osób uzależnionych od narkotyków. Ukończyłam szereg szkoleń z zakresu pedagogiki, diagnozy oraz terapii uzależnień. Od 2002 roku organizuję obozy terapeutyczno-górskie dla pacjentów o¶rodka. Koordynuję program dla rodzin pacjentów OTOU Zdrowiej razem. Prywatnie lubię spędzać czas w górach. Uwielbiam podróże, szybk± jazdę samochodem, swojego synka Miłosza i słodyczeZofia S±dziak.
Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, ukończyła liczne szkolenia z zakresu terapii uzależnień i pomocy psychologicznej. Pracuje z osobami uzależnionymi od 1992 roku, prowadzi konsultacje indywidualne dla osób zdrowiej±cych i współuzależnionych. Interesuje się podróżami, kinem europejskim, lubi czytać ksiżżki, jeĽdzić na rowerze i gotować dla osób bliskich i zaprzyjaĽnionychJan Tułaza .
Licencjat z pedagogiki, specjalno¶ć: resocjalizacja z profilaktyk± społeczn±, certyfikowany instruktor terapii uzależnień (PRO, SPP, STU Alkoholowe, Studium Wiedzy o Problemach Alkoholowych), szkolenie w zakresie problematyki HIV/AIDS. Od 1993 roku pracuje w o¶rodku dla osób uzależnionych od narkotyków. Jestem współorganizatorem obozów terapeutyczno-żeglarskich, koordynatorem postrehabilitacyjnego programu hostelowego. Moje zainteresowania to: trekking, żeglarstwo, motocykle, turystyka motocyklowa, fotografia, muzyka.Grażyna Bienias.
Sekretarka medyczna, Liceum Ekonomiczne w Toruniu. To ze mn± czę¶ć osób ma pierwszy kontakt telefoniczny staraj±c się o przyjecie do o¶rodka. Staram się udzielać niezbędnych informacji.Regina Celmer.
Pielęgniarka dyplomowana, Ogólnokształ±ce Liceum Medyczne, ukończyłam Studium Wiedzy o Problemach Alkoholowych. W OTOU pracuję od 1993 roku. Lubię podróżować, chodzić po górach, słuchać muzyki.Edward Kolasa.
Instruktor zajęciowy współpracuje z pacjentami przy wszystkich pracach, służy pomoc± i swoim do¶wiadczeniem. Prywatnie lubię majsterkować, łowić ryby. Mam działkę rekreacyjn±, na której lubię odpoczywać i pracować w ogrodzie.Bożena Krakowska.
Dietetyczka. Technikum Dietetyczne. W OTOU pracuję od 1988 roku. Lubię jeĽdzić na koncerty, uwielbiam U2!!! Interesuję się sportem, chętnie spędzam czas jeżdż±c na rowerze, spotykaj±c się z przyjaciółmi, chodzić do kina i teatru. Lubię podróże, choć finanse mam nie duże